Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 6823262



*

nr 682 3262


Einar Forseth

(1892-1988), Sverige


Blandteknik, Einar Forseth (1892-1988), 1930, 35x43


Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.

Följerätt

Ja

Utrop:

100 kr

Såld:

750 kr

Sista tid för bud online:

måndag 21 februari 2011
kl 18:37:45


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/2 08:50:32 1      100 kr
18/2 11:51:53 2      700 kr
18/2 17:01:52 3      250 kr
21/2 15:34:49 4      500 kr
21/2 15:35:36 4      600 kr
21/2 15:36:20 4      700 kr
21/2 15:37:16 4      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Einar Forseth

Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.

Läs mer om Einar Forseth
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik einar forseth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6334 Blandteknik
    Acke Ã…slund (1881-1958), Sverige. Signerad, datera..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:17
  • 6505 Blandteknik
    Kine Eriksson, "Kackel i hönsgården". Signerad, bl..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:16
  • 6564 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1896, sl..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:39
  • 6571 Blandteknik
    Ottilia Adelborg (1855-1936), Sverige. Signerad, d..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:21
  • 6565 Blandteknik
    Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 18:33
  • 6402 Blandteknik
    Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:07




Ladda ner broschyr