KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 6823262
*
nr 682 3262
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Blandteknik, Einar Forseth (1892-1988), 1930, 35x43
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 februari 2011
kl 18:37:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 08:50:32
1
100 kr
18/2 11:51:53
2
700 kr
18/2 17:01:52
3
250 kr
21/2 15:34:49
4
500 kr
21/2 15:35:36
4
600 kr
21/2 15:36:20
4
700 kr
21/2 15:37:16
4
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Einar Forseth
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Einar Forseth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik einar forseth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6334 Blandteknik
Acke Ã…slund (1881-1958), Sverige. Signerad, datera..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:17
-
6505 Blandteknik
Kine Eriksson, "Kackel i hönsgården". Signerad, bl..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16
-
6564 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1896, sl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:39
-
6571 Blandteknik
Ottilia Adelborg (1855-1936), Sverige. Signerad, d..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:21
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:33
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:07
*
Einar Forseth
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Läs mer om Einar Forseth
nr 682 3262
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Blandteknik, Einar Forseth (1892-1988), 1930, 35x43
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 100 kr |
| Såld: | 750 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 februari 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/2 08:50:32 | 1 | 100 kr |
| 18/2 11:51:53 | 2 | 700 kr |
| 18/2 17:01:52 | 3 | 250 kr |
| 21/2 15:34:49 | 4 | 500 kr |
| 21/2 15:35:36 | 4 | 600 kr |
| 21/2 15:36:20 | 4 | 700 kr |
| 21/2 15:37:16 | 4 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Einar Forseth
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Einar Forseth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik einar forseth svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6334 Blandteknik
Acke Ã…slund (1881-1958), Sverige. Signerad, datera..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:17 -
6505 Blandteknik
Kine Eriksson, "Kackel i hönsgården". Signerad, bl..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16 -
6564 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1896, sl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:39
-
6571 Blandteknik
Ottilia Adelborg (1855-1936), Sverige. Signerad, d..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:21 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:33 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:07



